31. květen – Sranda závod, NW, předváděčka s IZS

V sobotu 27. května jsme si na našem cvičáku v Častolovicích uspořádali klubový sranda závod….tentokrát dle výcviku malých plemen VMP – ZZ…..psi, kteří podle řádu malých plemen  necvičí, měli se speciálními cviky docela problémy…..Celkem nás „závodilo“ 8. Elíšek viděl některé záležitosti poprvé v životě a tak to taky podle toho vypadalo….obsadil 6. místo……Miluška obhájila loňské 2. místo 😀 !

Úterý 23. května  =  noseworkové zkoušky konané na Mělicích v okolí přírodního koupání. Co se počasí týče, byly opravdu „výživné“… Do přírodního zetka nastoupil Elíšek… Malý terén jsme čuchali v lese v úmorném vedru…které pak vystřídaly přeháňkové bouřky s hromy a blesky. V klidové mezipauze tohoto meteo řádění Eliášek hledal ve velkém terénu, připraveném na strmém břehu jezera….nic z toho lulíka neodradilo… makal o 106 ….Eliáš Zlatíčko splnil další čuchací …. NW – NZ 😀 !!! 

No a dneska 31. května jsem s Miluškou vyrazila do Borohrádku do místní ZŠ, kde jsme měli spolu s kolegy z častolovického cvičáku předváděčku v rámci dne s Integrovaným záchranným systémem, kterého se už tradičně účastníme, pokaždé na jiné škole v rámci HK kraje. Kromě ukázky poslušnosti,  Miluška žáčkům předvedla ukázku noseworku – v zavazadlech úspěšně vyhledávala  „drogy“ 😀 .