Doplňkové aktivity

Všechny níže uvedené aktivity provozujeme nebo jsme provozovali  jen tak, pro potěšení a pro radost členů smečky. Od některých jsme bohužel, z nedostatku času, museli upustit a vzdát se jich. Pestrost sportů, kterými jsme se zabývali dokazuje všestrannost plemen, které v naší chovatelské stanici chováme. 

Agility

V době našeho působení v ZKO Chrudim jsme si čas od času vyzkoušeli agility. Žádný z pejsků neměl s překážkami problémy. Zvládali je bez problémů a hladce. Mezi nejvíce oblíbené patřil tunel a kladina.

Navštivte také: www.klubagility.cz/novinky

Dostihy

Ty si měly šanci vyzkoušet Úďa a Ruby…..a byly tak průkopnicemi ve svých plemenech. Obě byly coursingové poctivky. Střapec pronásledovaly bez zbytečných spekulací a nadbíhání si. To bylo velkou výhodou při běhání na dostihovém ovále. Úďa si poprvé dostihový trénink vyzkoušela v roce 2008 v rakouském Marcheggu, kde si málem vyběhala dostihovou licenci ke které jí chyběl jeden licenční běh……Ruby měla premiéru o rok později na dráze v Kolíně. Obě fenky opět prokázaly, že mají sportovního ducha a že střapec, ať je jakýkoliv a kdekoliv je jejich velkou vášní.

Rok 2009

„Fun olympiade“ Solorennen – Marchegg 2.8. 1. místo (3 běhy prům. čas 48,1 sec. )

Video z tréninku v Marcheggu

 

Flyball

Jako velký flyballový talent se jevila naše Miluška, která velmi rychle a snadno pochopila princip běhů a chytání míčku. Téměř dva roky jsme trénovali s DAJAVERA FITMIN TEAMEM. Bohužel, kvůli časové náročnosti flyballových tréninků jsme se museli s tímto adrenalinovým psím sportem rozloučit…..snad se k němu někdy v budoucnu ještě vrátíme.

Navštivte také:

 

Coursing

Více o coursingu na samostatné stránce zde...