29. červen – Soukromý MID, Rabštejnek

“ Co s dovolenou “ ? …..jsme si řekly s Janou….. a tak  si každá z nás jeden den vybrala na náš soukromý MID, který byl naplánován na pátek 27. června po slatiňanském “ blízkém “ okolí. Na cca 35 km dlouhou túru se vyrazilo s kolektivem ve složení Sendík + Béďa a Úďa + Rubka + Miluška. Odstartovalo se u slatiňanského zámku podél řeky Chrudimky přes škrovádské skály do Brusů, dále přes Svídnici, přes křižanovickou vyrovnávací nádrž do Výsonína, Strádovského pekla, Libáně a Nasavrk. Z Nasavrk se vyšláplo na Keltskou naučnou stezku s navazujícím keltským Oppidiem no a přes přehradu v Křižanovicích, Slavice, Šiškovice, Kochánovice jsme se zdrávi a plni nových poznatků o kultuře Keltů navrátili zpět do Slatiňan k zámku resp. k hřebčínu. Moc pěkně strávený den ! Celé naše putování máme zaznamenáno v GALERII – Výlety.

I sobota 28. června byla výletní…..to  k nám zavítala kamarádka Květa s šeltičkou Májou. Vydaly jsme se na zříceninu hrádku Rabštejnek ( pár foto v GALERII – Momentky ), který byl x let v majetku Lesů ČR. Na nutnou konzervaci tohoto objektu se Lesům ČR nechtěly vynakládat nemalé prostředky a tak byl nabídnut k prodeji a cca před čtvrt rokem odkoupen skupinou nadšenců. Byla jsem zvědavá v jakém stavu se tato památka, teď už v soukromých rukách, právě nachází…..a měli sme štěstí, když jsme na majitele Rabštejnku narazily ! Sympatičtí a milí “ hradní pánové “ zrovna odkrývali část hradního zdiva, aby se mohla zeď zpevnit. Prohodili jsme pár slov o postupu záchranných prací a o plánech, které s touto památkou mají. No, čeká je ještě obrovský kus práce….. S dobrým dojmen, že je Rabštejnek zachráněn jsme se vrátily zpět do Slatiňan k hřebčínu, kde se konal Velký jezdecký den. Samozřejmě naše návštěva byla na tuto událost pozvána a doufám, že se jí  přehlídka koní a koňských sportů líbila 🙂 .

V GALERII – Kynologické sporty je důkaz óbr „tunelu“, který obsolvovala Milčí na předváděčce Den s IZS v ZŠ v Častolovicích minulý týden :).