Kratochvilné postřehy ze života psíčků a jejich páníků

S laskavým svolením autora pana Václava Holocha, chovatele italských chrtíků – ch.st. WINDSTORM si „dovoluji“ zveřejnit na našich stránkách několik kratochvilných postřehů ze života psíčků a jejich páníků. Troufám si tvrdit, že po přečtení těchto několika vět, bude zaručeně každý pejskař vědět o čem je řeč…

Pod pojmem „pěkná procházka“ si Váš pes představuje něco zcela jiného než vy. K pěkné procházce nepatří rozhodně vodítko. Jediný pes, který se chová na procházce disciplinovaně, je pes slepecký.

Nahlíží-li pes do vašeho talíře, činí tak proto, aby zkontroloval váš stravovací režim. Pes považuje každé jídlo, které konzumujete v jeho přítomnosti, za osobní útok. Pes vám nikdy neuvěří, že jíte pouze suchý chleba. V jeho představách si ho umíte během cesty k ústům nepozorovaně ochutit vepřovým nebo šunkou.

Utrpí-li pes zranění, které musí být ovázáno, vydrží obvaz psovi pouze po dobu přesunu z ordinace domů. Pokusíte-li se psa ovázat sami, zůstane pouze u pokusu. Obvaz, určený na ovázání psího zranění, využijte na ovázání zranění vlastních.

Pes není členem vaší rodiny. Pes je jejím neomezeným vůdcem. Na všechny ostatní členy rodiny pohlíží pes jako na pouhé řadové členy smečky, sloužící k tomu, aby psovi zabezpečovali pohodlný a bezstarostný život.

Narazí-li váš pes na pohozenou poživatinu, okamžitě ji zkonzumuje. To, co může být pro vašeho psa poživatinou by mnohdy nejedli ani vězni v Gulagu. Pes, jemuž se udělalo nevolno po konzumaci pohozené poživatiny, zvrací vždy až po vstupu do bytu.

Čím většího psa máte, tím menší místo na spaní pro vás zůstane v ložnici. I malý pes dokáže ve vaší posteli zaujmout takovou polohu, aby pro vás nezbylo prakticky žádné místo. Dříve, než si pořídíte psa, je dobré zakoupit si spartakiádní lehátko.

Pes má neustále dojem, že vy se nechutně přejídáte, zatímco on hladoví. Žaludek psa je schopen se zvětšit až do té míry, že jeho objem několikanásobně převýší objem celého psa. Pes je vlastně jen žaludek na čtyřech nohách pokrytý srstí.

V obývacím pokoji pes obsadí jediné křeslo z nějž je dobře vidět na televizi. Nezajímá-li vašeho psa televizní program, nevidí jediný rozumný důvod, proč by měl zajímat vás.