Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem…

…to je fakt, o kterém nelze pochybovat. Znát jazyky je v dnešní době nutné a užitečné. Stále častěji jezdíme do ciziny a stále častěji se s cizinci setkáváme. Ale známe řeč našich čtyřnohých kamarádů, kteří s námi sdílí společný domov? Jsou to členové rodin a jsou nám mnohdy bižší než příslušníci lidského rodu.
Literatury o etologii a chování psů je spousta. Každý má možnost do psího světa nahlédnout.

I já jsem pár knížek přečetla. Teorie je teorie, ale praxe je praxe. A proto jsem se rozhodla se s Úďou přihlásit na výcvikové a relaxační soustředění, zabývající se přirozenou komunikací se psy.

Soustředění již po několikáté pořádá svérázný pan Viktor Dostál, který se přirozeným chováním psů zabývá spoustu let a o psech toho ví skutečně hodně. Své zkušenosti předává opravdovým zájemcům, kteří chtějí svému pejskovi rozumnět a pochopit ho. Spolu s dalšími 40 psy si mohla Úďa na 5 dní vyzkoušet život v opravdové smečce a já jsem si to samozřejmně vychutnávala s ní. Dozvěděla jsem se spoustu cenných informací. Pan Dostál účastníkům ukazoval drobné nuance v psím chování, kterých si většina pejskařů ani nevšimne.
Bylo to fascinující a pro mně velmi inspirující setkání. Budu se snažit „naučená“ slovíčka správně používat, protože chci svým psím přátelům rozumnět a domluvit se s nimi.
Zajímavý odkaz zde..