4. červen – Víkend plný sportu

Máme za sebou „pracovně“ náročný, horký víkend….

V sobotu 2. června  jsme si udělali s kolektivem výlet do Hlinska na předváděčku akce čsp – Výstava nanečisto. Cílem akce bylo připravit nováčky na opravdovou výstavu a zažít výstavní atmosféru. ….no a my jsme dělali „výplň“ programu 😀Miluška předvedla ukázku výcviku + nějaké cviky z výcviku malých plemen a Elíšek seznámil obecenstvo s noseworkem. … a Rubynka držela palce, aby sme jí neudělali ostudu 😉 Samotné naoko výstavy se z naší rodiny zúčastnil Údin vnuk a Milčin synovec Cirda ( Cembrit Nella bellavia ) ve třídě mladých a už ostřílený výstavák náš Felix Zlatíčko ve třídě otevřené, který dělal spíše doprovod slečně Anežce v soutěži Dítě a pes a panu Prodělalovi – fotodokumentaristovi akce. Oba hoši ( v konkurenci )  ve svých třídách zvítězili 🙂  ! Gratulujeme a držíme palce, aby se úspěchy opakovaly i v opravdovém výstavním kruhu 😉 . Fotky máme v GALERII – Kynologické sporty. 

No a  neděle 3. června byla ryze sportovní…..vyrazili jsme se jen a pouze zúčastnit na pro nás smolný, noseworkový, mezinárodní závod O Jeníkovickou cihlu pro tříčlenné týmy ( 3 lidi + 3 psi )…. proč „jen zúčastnit“ a proč „smolný“ ? … protože … : náš tým se skládal z Katky + borderáka Matese a já + Miluška s Eliášem. Nejprve jsme přišli o podrž strakáče a běhače týmu, který odpadl opravdu na poslední chvíli 🙄… pak Katka vylosovala naše číslo a to 13 😝… dále to pokračovalo Matesem, který akci pojal, jako výlet a pod heslem “ ve vedru nedělám “ …. odmítal pracovat 😏 … odpadlíka č. dvě se časově snažila vynahrazovat Katka, která podávala heroické běžecké výkony v odevzdávání nalezených vzorků a vybírání terénů … a všechno to zachraňovali moji úžasňáci strakatí, kteří v pekelných teplotách vydrželi čuchat skoro 3 hodiny ! Nakonec se Miluška s Elíškem  zasloužili o to, že i přes velký handikep našeho týmu, jsme nebyli poslední 😎!!!  Fotky ze závodu  máme v GALERII – Kynologické sporty. 

Mezitím, co my jsme si blbli při čuchání, tak odchovánek  Felix s panem Prodělalem splnili úspěšně zkoušku ZOP na chrudimském cvičáku 😀 ! …..rozhodčí paní Jana Svobodová. Ještě jednou moc gratulujeme ! … je super, že jedete v sportovních, rodinných kolejích a doufáme, že brzo přibudou další zářezy 😉 !