28. listopad – Plánovaný vrh „G“, závody

Tááák a KONEČNĚ máme jasno, kdo je ten šťastný výherce výběrové řízení na otce plánovaných Géčkařů 😀 !  Po dlouhém a pečlivém vybírání s poradkyní chovu padla volba na chlupatého Brita ze Včelí zahrady 😉 !!! Vše ostatní, důležité a podstatné najdete v rubrice ŠTĚŇATA AKTUÁLNĚ. Přijímáme rezervace na strakáčata, která by se měla, pokud bude na nás příroda hodná, narodit někdy v dubnu a do nových domovů by měla být připravena odcházet někdy v červnu. Neváhejte, náš pořadník se neúprosně  plní 😉 !

A teď lehce ze sportu…..Víkend 26.-27. listopadu jsme strávili závoděním. V oba dny v roli začátečníků 😉 . Sobota patřila Eliášovi. Vyrazili jsme do Petrovic nad Orlicí na tradiční Mikulášské závody v obedience. Natrénováno jsme měli do kategorie OB – Z. V tří min. tréninku byl Elíš za šikulu. Kužel oběhl pěkně několikrát, do čtverce vběhl taky bez problémů a vůbec byla jsem spokojená a tajně doufala, že by to mohlo být v samotném závodě dobré. No…..ze šikuly se stal rozjívený retarda a já se nestačila divit 🙁 …..Cviky, které plnil bezprostředně u mě byly většinou za 10 – 9,5 bodu…..to co měl plnit na dálku, to stálo opravdu za to 😀 ! Rozepisovat se nebudu, aby mně nestoupl zase tlak 😀 …..bohužel nám to bodově na zkoušku nedalo, ale v samotném závodě můj blboun obsadil 3. místo. Byla jsem připravena Lulána odevzdat čertovi, který spolu s Mikulášem a andělem přišli rozdávat ceny…..čert neměl pytel a tak z toho nakonec sešlo 😉 . Snad se můj hříšníček polepší a příští rok budeme úspěšnější.

V neděli se realizovala Miluška. V Chlumci nad Cidlinou se ve FAJN parku konal 1. ročník noseworkového závodu týmů FANTOMAS . Zde moje stručná, kratičká reportáž :

  • Tým : Hvězdná pěchota
  • Členové : teamleadr Tereza Khorelová + kolie krátkosrstá Wifi, Dita Dostálková + kříženka Dina, Erika Fiantová + český strakatý pes Miluška a Blanka Keprtová + kříženka Cora.
  • Cíl : udělat si fajn den ve FAJN parku Chlumec nad Cidlinou.

Náš tým se skládal ze začátečníků a mírně pokročilých a o našich ambicích napovídal už samotný název družstva. Všechny jsme se přijely se svými čtyřnohými parťačkami  hlavně zúčastnit a celý závod pojmout, jako trénink a jednu velkou, drahocennou zkušenost. A to vše se nám vyplnilo do puntíku. V perfektně zorganizovaném „čuchání“ se prověřily schopnosti a možnosti našich nadějných psích noseworkářek a  lidská část týmu jsme si mohly zase ověřit náš  talent  pro strategii a orientační smysl. I přes typicky podzimní počasí, které nás nešetřilo deštěm, větrem a nesmělým sluníčkem se nám dařilo více a někdy méně vyčuchat pečlivě zamaskovanou pomerančovou kůru a skořici s písmeny nebo názvy měst Evropy a Ameriky. Po nalezení posledního vzorku a vypití hrnku teplého čaje jsme se shodly, že příští rok se na Fantomasovi sejdeme zas ! ……o rok zkušenější a s ještě více  vytrénovanými  nosy.

Moje mrňka čuchala, jak o život 😀 ! A i když jsme nakonec obsadily 9. místo ( z devíti 😀 ) , byla jsem hodně moc s prací Milili spokojená . Je to prostě borka s velkým čuchacím potenciálem 😉 !