26. květen – Den s IZS, dogtrekk, návštěva Edího

Máme za sebou opět velmi akční týden 🙂 . Dveře s muchlovacíma návštěvama se u nás netrhly, byli jsme na třetím odčervení a na prvním očkování …..více v Štěňata aktuálně a v GALERII – Odchovy.

V pátek 22. května se náš KK Častolovice zúčastnil na předváděčce  “ Den s integrovaným záchranným systémem “  v Skuhrově nad Bělou. Úďu tyto akce baví a tak měla tu čest se ukázat. A že se babča předvedla 🙂 ! Po krátké ukázce poslušnosti Údinka ukázku zpestřila srandičkami z canisterapie. Ojídačka i rekordní  tunel složený z minimálně padesáti žáčků se u dětí shledal s obrovským úspěchem ! Úďa byla hvězdou našeho týmu a byla si toho plně vědoma :). Fotky z akce i s děkovným a pochvalným dopisem máme v GALERII – Kynologické sporty.

A pokračovaly jsme sportovní sobotou 23. května. S Janou a „její“ zapůjčenou fenkou NO Mendy jsem s Rubynkou a železnou bábou Úďou vyrazily do Lysé nad Labem na 7. ročník Polabské stezky, kterou pořádal místní KK. Závodily jsme v kategorii výlet – 30 km. Trasa vedla rovinným krajem mezi poli se zeleninou, po březích řeky Labe s lovícími rybáři, několika elektrárnami, mosty a lávkami, mezi spoustou chatiček v rekreačních oblastech a lesem prošpikovaným zpevněnými cestami. Celkem pohodový, nenáročný trekk na kterém jsme nešly podle mapy, ale podle „slovního návodu“. Lehce jsme zakufrovaly, ale naštěstí došly v pořádku na celkovém 4.-5. místě z 13 závodníků. Fotky máme v GALERII – Výlety.

A do třetice se udála důležitá akce a to nedělní návštěva taťky Éčkařů – Edína ( Edison Dakam ) s rodinou Urbanů z Nymburka. Miluška si svého manžela hned ve dveřích nakryla, uštědřila mu nekolik hudlanů, oblízla uši a pak už pozorně přihlížela, jak se Edí seznamuje se svými potomky. Strakáčata byla rozjívená, což otce lehce vyvedlo z míry, ale po chvilce se Edín osmělil a dětičky si v ohrádce pořádně prohlédl a seznámil se s nima. A když už k nám Urbanovic zavítali, provedly jsme je s Miluňkou po hřebčíně, zámeckém parku a našem slatiňanském, blízkém okolí. Bylo to moc povedené setkání 🙂 ! Fotky rodinky a vzácné návštěvy máme v GALERII – Odchovy.