22. březen – Strakatá štěňátka, „Jarní otvírák“

Na začátku týdne jsme byly s Miluškou na těhotenské kontrole u našeho ošetřujícího veterináře, který konstatoval, že je vše v pořádku a že se vše vyvíjí tak, jak má.  Milili pomalu, ale jistě přechází ze štíhlé, atletické figury do plnoštíhla…. 🙂

Slunečnou sobotu 21. března jsme s Rubynkou strávily v Lysé nad Labem na coursingovém závodě “ Jarní otvírák “ . Ruby běžela v trojběhu s chlapci koliákem a beauceronem. Díky technické závadě se náš start prvního kola značně prodlužoval, několikrát jsme byli vráceni ze startu a to se podepsalo na Rubčiné koncentraci a vyhecování se k běhu…..první kolo Ruby prostě a jednoduše odflákla……k nejenom mému úžasu, ale za to obdržela hvězdných 175 bodů ! a s tímto výsledkem se zařadila mezi nejvíce obodované závodníky prvního běhu. Druhé kolo ve stejné sestavě …..stará, dobrá Ruby….běžela s chutí, rychlostí a s „hlavou“ – fikaně si nadbíhala 🙂 …..a ejhle….všechno špatně, ohodnoceno 165 body tedy o 10 !!! méně než za ulejvárnu z prvního kola 🙁 …. Coursing běháme od roku 2007 tzn. něco jsme už zažili, hodně toho mám vypozorováno…..tak teď opravdu nevím….. buď rozhodčí bodují stále stejně, ale já začínám do toho čím dál víc „vidět“ ……a nebo naopak…..tak nějak tomu všemu přestávám rozumnět 🙁 ……Vrcholem všeho bylo, když za nejlepšího závodníka celého dne, tohoto bodovacího závodu pro nechrtí plemena a křížence, byl vyhlášen italský chrtík  závodící v kategorii  „kříženci a psi bez PP do 45 cm“ 🙂 ! Ruby ve své kategorii nakonec obsadila 4. místo. I přes zajímavé bodování a výsledky jsme si závod užily, jako společenskou událost  se spoustou známých tváří a kamarádek, se kterými se bohužel setkáváme během roku jen na coursingu 🙂