19. červenec – CT, zkouška, setkání s Elinkou

Máme za sebou další, perný víkend…..Sobotní dopoledne 18. července jsme s Rubynkou prožily pracovně. V rámci canisterapie jsme zkušebně pracovaly s problémovým klientem. První setkání dopadlo na výbornou, ukázalo se, že canisterapie bude mít u tohoto klienta smysl a případné další schůzky budou žádoucí a budou mít ten správný terapeutický význam.

A dobré skutky jsme činili až do sobotního odpoledne…..při kolektivním venčení v  „našem “ zámeckém parku jsme pod jedním z obřích smrků našli vysílené veverčí miminko. Tmevě hnědý kojenec s vykulenýma očičkama a velkou náprsenkou se sotva držel na nožičkách a bylo jasné, že bez pomoci nepřežije 🙁 …..Po několika telefonátech s našim veterinářem a s lidma ze Záchranné stanice živočichů a ekocentra Pasíčka jsem Vašíka ( on to byl totiž veverčák 😀 ) odvezla do správných rukou. Véna by měl dle ošetřovatelů přežít. Ochranářům se prý podařila vypiplat i menší veverčátka. Doufám, že mají pravdu, protože se chystám za Vaškem zajet podívat, přivést mu nějaké dobroty a zjistit, jak „náš“ nalezeneček  prospívá 😉 .

Neděle 19. července byla ve znamení strakatých. Dopoledne se Milušce na cvičáku v Lukové zadařilo. Milili splnila nově uznanou ( od 1.7. 2015 ) zkoušku dle NZŘ a to ZZO 1  !!!  Rozhodčím byl pan Petr Vyčítal. Mili….Mili jede…….  😀

No a odpoledne se u nás stavila “ havlbrodská “ Elinka ( Erča ), vracející se z víkendového výletu se svojí rodinou . Z Eli je parádní nohatá holčička a pěkná dračice. Prošli jsme se po okolí, Elíšek se se ségrou pohrál, poškádlil ji a na cestu domů vrátil total znavenou a umuchlovanou 🙂 .