15. červen – Éčkaři v nových domovech, hlídání tržiště, Zemská koruna

Éčkaři se nám rozprchli do nových domovů…..Jejich dvounoháci na ně pějí samou chválu, poctivě informují o prvních dnech jejich společného soužití a posílají první fotky spokojených Zlatíček 🙂 . Moc děkujeme a těšíme se na další zprávičky a obrázky ! …..Eliáše jsme nakonec na salaš nevyslali…..Elíšek zůstal doma a rozšířil tak kolektiv o „chlapský“ element 😀

Tak jako vloni i letos nás oslovil Aleš od „naší“ Anušky, aby jsme přes noc z pátka 12. června na sobotu 13. června  ohlídali tržiště na nádvoří choltického zámku  na akci “ Řemeslné Choltice „, kterou Aleš spolupořádal. Loňské strážení bylo dobrodružné, moc fajn, psíčci si ho užili  a tak jsem s nadšením souhlasila. Vyrazili jsme s komplet kolektivem a tak  svůj první  „kšeft“ si odpracoval i Elíšek, který měl akci naordinovanou, jako socializační. S největším gustem si zahlídala Úďa, která hlasitým štěkotem ohlásila a zahnala každého nezvaného zvědavce 🙂 .

A veteránka Úďa perlila i na krajské výstavě 8. ročníku Zemské koruny v Lanškrouně na kterou nás tradičně vyvezl kamarád Jarda v neděli 14.června. Paní rozhodčí Lenka Frnčová na Uďoška pěla samou chválu…..jako že : má výborné úhlení a linii, krásné tmavé očíčka, samičí hlavinku makovinku a vůbec na svůj věk je ve výborné kondici a má stále ještě výborný pohyb 😀 Suma sumárum si Úďa z kruhu odnesla V1 VTV.