8. únor – ÚSPĚŠNÉ KRYTÍ, soukromý dogtrekk,výstava Brno

Nejpodstatnější událostí tohoto týdne je ÚSPĚŠNÁ ŽENITBA naší Milušky s Edisonem Dakam !!! Na Milču musel Edí velmi zapůsobit už při naší první, nezávazné návštěvě. Hned po otevření domovních dveří se na něj radostně vrhla, proběhla chodbou přímo na dvorek kde spolu řádili a laškovali. “ Mladí “ si prostě padli do oka a byla s toho láska veliká 🙂 . A jak to celé dopadne se dovíme první týden v březnu, kdy půjde Miluška na sono vyšetření. Další informace o plánovaném vrhu strakáčat se dočtete v rubrice Štěňata aktuálně.

 

 

Mrazivé ( ve Slatiňanech nám ukazoval teploměr -9 ), sobotní ráno 7. února se vyrazilo na náš v pořadí druhý, soukromý dogtrekk Chrast – Skuteč a zpět, který naplánovala kamarádka Jana. Sestava byla následující : Jana + hoši Sendík a Béďa, 2 x německé ovčandy s kolegyněma z chrudimského cvičáku a já s Rubynkou. Milušku jsem nachala po krytí doma v klidu spolu s Úďou, která jí dělala společnost. Trasa byla natrasována na cca 24 km. Vycházelo se z náměstí v Chrasti přes zámeckou zahradu, stromořadím Malá a Velká lipka jsme se napojili na NS Chrastecká. Ta nás zavedla k chátrajícímu, přírodnímu amfiteátru do Podlažic ke kostelu proslavenému díky Ďáblově bibli, dále okrajem Chacholic do PP Podskala – kde se vyskytuje vzácný mlok skvrnitý, pokračovalo se do Skutíčka a na NS Žulovou u Skutče. Na ní naše výprava narazila na spousty přírodních jezírek a několik lomů s nádhernýma vyhlídkama. Parádně prožitý den plný sluníčka a zimní přírody jsme s Janou zakončily v restauraci u kafíčka a horkých malin se šlehačkou 🙂 . Pár fotek máme v GALERII – Výlety.

Na výstavě DUO CACIB v Brně naši rodinu v sobotu 7. února reprezentovala Údina vnučka a dcera „naší“ Cilky ( Ctislávka Zlatíčko ) – Arvika Nella Belavia, která ve třídě mladých dostala od rozhodčího pana MVDr. F. Šimka známku V1 CAJC BOJ a tím splnila podmínky pro udělení Českého junior šampiona. Gratulujeme !