20. červenec – Trénink, zkoušky KVMP, okoloslatiňanské NS

Nabytě naplánovaný týden začal ve čtvrtek 17. července. Kvůli původně plánovanému vrhu jsme se letos nemohli zúčastnit výcvikového tábora v Lukové….. a tak jsme si na něj s kamarádkou Janou odskočily alespoň na jeden tréninkový den. Úžasná atmosféra, staré známé tváře se kterýma jsme probraly všechno možné i nemožné ( pochopitelně vše kolem psíčků ….. jak jinak 🙂 ). Do táborového dění jsme zapadly, jako by to nebyl ani rok co jsme se naposled s všudypřítomnýma, pohodovýma lidičkama viděly…..Jana s Béďou si potrénovali obrany a poslušnost a já s Milčou její oblíbené vyštěkávání figuranta, které máme zvěčněné v GALERII – Kynologické sporty.

Sobota 19. července se stala mezníkem Klubu výcviku malých plemen. Na našem cvičáku v Častolovicích se uskutečnily historicky první, klubové zkoušky, které „pískal „ pan František Vanžura a hospitant Fanda Vanžura ml. !!! Celkem nás nastoupilo v úmorném vedru sedm statečných. Zkoušku VMP – ZD úspěšně splnili 4 zkouškaři ( JRT, vícebarevný pudlík, bígl, stafík ) a stejně úspěšní jsme byli i všichni 3 ( šeltie, stafík a Miluňka 🙂 ) ve zkoušce VMP – ZZ.

V našich slatiňanských, nádherných lesích máme tři, moc povedené, naučné stezky, které neustále s kolektivem různě procházíme a křižujeme při našich venčících procházkách. Napadlo mě, že by bylo fajn si je poctivě projít a nafotit to nejzajimavější z nich. Stalo se …. 🙂 ….. první dvě máme zdokumentované v GALERII – Výlety.