12. srpen – Práce, práce, práce…

Milnulý týden se v naší rodině pracovalo o 106 ….. Díky kynologickým akcím získáváme stále nové a nové kamarády a známé ….. a tak jsme jednu známost s Janou  „využily “ a domluvily si na čtvrtek 7. srpna jeden hostovací trénink s výcvikářkou  na cvičáku v Chlumci nad Cidlinou. Stejně jako Jana s Béďou jsme i my s Milčou pilovaly poslušnost a Mili si ještě navíc odtrénovala i makety s vyštěkáním figuranta.

V  „pracovním“  duchu se nesla i sobota 9. srpna…..Kromě pravidelných, středečních canisterapií v DSS Slatiňanech, podnikáme s našimi klienty sem tam nějaký ten, velmi oblíbený, výlet nebo výšlap se psíma terapeutkama 🙂 . Po posledních květnových procházkách jsem byla každý týden dotazována, kdy zase „půjdeme s pejskama“ …..a tak se našla skulinka v našich našlapaných víkendech a vyrazilo se ku spokojenosti všech zúčastněných na dopolední túru po lese.

….. a pracují i naši nosatí odchovánci se kterými se musím pochlubit 🙂 …..Renča s Aničkou ( Annag Áňa ) jezdí trénovat pasení do Vsetína. Pro velký talent se silnou vlohou pro pasení se místní trenéři rozhodli zařadit holky do skupiny pasáčků, kterým se budou věnovat intenzivněji a vést je k dalším zkouškám a závodům. Musím ještě poznamenat, že Ančí pracuje u ovcí i doma, kde zdatně pomáhá se stádem obřích suffolků. Pasecí intenzivku má za sebou i Gusty ( Angus Gustík ), který v červenci pilně a šikovně pásl na týdenním pobytu v Martínkovicích. …..a byl tam moc chválen…..Jsme na vás „moji pracanti“ moc hrdá !

A dobrá zpráva přišla od Katky Milbachové z ch. st. DAKAM http://psi.dakam.cz/ . Po sono vyšetření se ukázalo, že se ženitba našeho Abáška a Elity Dakam zdařila a že Elita je březí ! Držíme palce, aby se vše dotáhlo do zdárného konce a v září se narodila nadílka krátko i dlouhosrstých strakatin. Zájemci neváhejte !!!