11. září – Soutěžní víkend, strakatí eFkaři

Máme za sebou soutěžní a teplotně pekelný víkend…..I když jsem už na žádné závody ve sportovce jít letos nechtěla, „musela“ jsem udělat dvě výjimky. Tou první byl XIX. ročník Lukovského poháru, který se konal v sobotu 10. září na našem dost hodně oblíbeném cvičáku v Lukové a kterého se letos zúčastnilo přes padesát závodníků v kategoriích napříč IPO i NZŘ a to i z Polska 🙂 . Závodit jela Miluška v kat. ZZO 1 a Elíšek v ZZO – oba pískal pan rozhodčí Vyčítal.  Letos to byl pro nás závod s velkým KDYBY…..kdyby Miluna totálně neodflákla ovladatelnost na vodítku…..cvičila téměř na samé desítky…..chybějící body nás pak bohužel posunuly na konečné 5. místo. Eliášek jel za zkušeností, tréninkově, jelikož závodní atmosféru a všechno kolem ní na cvičáku natrénovat nelze…..kdyby Lulík při „volnu“ neběžel s obrovskou chutí kamarádit se za pesanem připraveným na dlouhodobém odložení…..celý rozjařený tam kolem něj poskakoval, nechápajíc, proč je vehementně odháněn závodnicí, která se svého psa snažila před Elíšem ubránit…..Elíšek přiletěl s hubou od ucha k uchu  na přivolání asi až na 4 povel, ani nestihl dobrzdit a předsednout  a tak to zapíchl přímo za mnou s rozjařeným výrazem…..tahle srandička nás nějaké bodíky stála……ale jinak na první závod našeho pubertálního chlapečka to zas tak špatné vůbec nebylo…..8. místo není hvězdné, ale zkušenost to byla neocenitelná 😉 !

No a v neděli 11. září jsme samozřejmě nemohli s kolektivem chybět na klubovém sranda mači na našem častolovickém cvičáku. Závodilo se dle NZŘ – kategorie ZM stopa + poslušnost + speciální cviky a to :  převezení psa na káře, aportování rohlíku, vysílání na hromadu betonových desek, vyhledání a vyštěkání člověka ukrytého ve dřevníku a vysílačku se zalehnutím. Velmi přísně nás pískal náš trenér pan Vanžura 🙂 . Opravdu závodit nastoupila jen Miluška…..další členové kolektivu –  Elíšek opět tréninkově, hlavně kvůli rozpracované, nedodělané stopě a „oprášená“  sportovní veteránka Rubynka, která nastavovala stav závodníků. Elíš i Ruby skončili v druhé polovině 12 startujících psů…..Milili si opravila reputaci ze soboty a díky na naše poměry solidní stopě a slušnému výkonu při speciálech obsadila 2. místo 😀 !

Ve středu 7. září jsem naposled v Záboří nad Labem u Šmídů navštívila naši externí partičku eF strakatin. Teď už v novém domově bydlí Faustýnka…..příští a následující týden se do světa rozprchne zbytek „našich“ odchovánků.  Přejeme všem hódně lásky a radostí v nových rodinách 😉 !  Aktuální fotky máme v GALERII – Odchovy.