10. březen – Tréninkovo – naučný víkend

Slunečný víkend 8.-9. března jsme s kolektivem prožili tréninkovo – naučně. První coursingový závod se blíží a tak naše závodnice Rubka s Milčou byly v sobotu potrénovat v Drahobudicích. Samozřejmě… prohnání milovaného střapce jsem nemohla odepřít ani coursingové veteránce Údi, která si ho ulovila s vervou a nadšením stejně, jako za mlada. V neděli jsme měli na našem cvičáku v Častolovicích další, před sportovní a závodní sezónou důležitou, velmi zajimavou a poučnou besedu, tentokrát s veterináře.  Pan doktor si připravil 3 okruhy témat a to : – výživa a krmení nejen sportujících psů ( probrala se všechna důležitá fakta ohledně výživy a všechna pro a proti krmení granulemi, klasickým vařením a barfováním ) – očkování psů ( různé druhy vakcinací, jejich důležitost a jejich možnosti využití ) – vnitřní a vnější paraziti u psů ( jak a čím správně odčervovat, jakými prostředky a s jakými účinky bojovat proti blechám, klíšťatům aj. ) Mezi cennými radami a zkušenostmi nechyběly ani příběhy z veterinární praxe pana doktora.

Z ch. st. Fiškulín přišla dobrá zpráva ….. a to, že momentálně všichni klučíci „naší“ Anušky jsou zadáni a jejich nové rodiny se na ně už těší !

A díky mojí kamarádce Markétě   www.caris.wz.cz/index.htm máme nádherný,  propagační plakátek  k připravovanému vrhu „B“  kolie krátkosrsté !!!