Doplňkové aktivity

… aktivity pro spestření výcviku a tréninků.

Všechny níže uvedené aktivity členy naší smečky baví, provozují je rádi a s velkým nasazením, ale bohužel z nedostatku času se jimi nemůžeme zabývat více, naplno a na profesionálnější úrovni. Děláme je jen tak, pro potěšení a pro radost.

Agility

Část prostor chrudimského kynologickém klubu využívá i skupina agility. Jejich rozestavěný parkur čas od času navštěvujeme i my. Žádný z pejsků nemá s překážkami problémy. Zvládají je bez problémů a hladce. Nejvíce si  oblíbili tunel, který je pro ně zdrojem legrácek a místem, kde se parádně vyřádí.

Navštivte také: www.klubagility.cz/novinky

Dostihy

Ty si měly šanci vyzkoušet Úďa a Ruby…..Obě jsou coursingové poctivky. Střapec pronásledují bez zbytečných spekulací a nadbíhání si. To je velkou výhodou při běhání na dostihovém ovále. Úďa si poprvé dostihový trénink vyzkoušela v roce 2008 v rakouském Marcheggu, kde má dokonce málem vyběhanou dostihovou licenci. Chybí jí 1 licenční běh, který si už bohužel, vzhledem ke svému věku, nikdy nesplní. Ruby měla premiéru o rok později na dráze v Kolíně. Obě fenky opět prokázaly, že mají sportovního ducha a že střapec, ať je jakýkoliv a kdekoliv je jejich velkou vášní.

Rok 2009

„Fun olympiade“ Solorennen – Marchegg 2.8. 1. místo (3 běhy prům. čas 48,1 sec. )

Video z tréninku v Marcheggu

Navštivte také:

Flyball

Jako velký flyballový talent se jevila naše Miluška, která velmi rychle a snadno pochopila princip běhů a chytání míčku. Téměř dva roky jsme trénovali s DAJAVERA FITMIN TEAMEM. Bohužel, kvůli časové náročnosti flyballových tréninků jsme se museli s tímto adrenalinovým psím sportem rozloučit…..snad se k němu někdy v budoucnu ještě vrátíme.

Navštivte také:

Coursing

Více o coursingu na samostatné stránce zde...