NA LETOŠNÍ JARO – LÉTO PLÁNUJEME EXTERNÍ VRH KOLIE KRÁTKOSRSTÉ V BARVÁCH ZLATÉ A TRIKOLOR !

Co si od budoucích „Céčkařů“ slibujeme ? Pro koho budou nosatá štěňata z tohoto vrhu vhodná ?

 • budou pro Vás, kteří máte zájem o standardní, elegantní kolie spíše vyššího rámce…
 • toto spojení má zajímavý, nepříbuzný rodokmen !
 • pro zájemce, kteří chtějí parťáky pro život , na výlety a sport…
 • pro rodiny, které hledají vhodného, rodinného přítele…
 • pro ty, kteří očekávají od kraťandy živý, ale přesto příjemný temperament…
 • hledáte universálního psího sportovce ?
 • pro sportovně založené pejskaře, kteří plně využijí očekávanou chuť a ochotu k spolupráci…
 • největší devizou tohoto spojení je předpokládaná pěkná a silná vloha pro pasení. Zájemci, kteří se chcete sportovnímu pasení věnovat – máte jedinečnou příležitost ! Tak např. ….oba rodiče matky , plánovaného vrhu, mají složenou zkoušku vloh pro pasení ZVOP. Matka budoucího otce vrhu – Barbucha Flying Ear „Ruby“ má složeny zkoušky z tradičního stylu pasení : ZVOP, HWT, IHT 1 – 3 TS, zúčastňovala se dvojkových trialů s výsledky 1. místo, 2. místo a 2x 3. místo, je vicemistrem MČR 2010 trial IHT 3 TS, má pracovní tituly CACT, res. CACT, CACIT. Její bratr – strýc budoucího otce Alex Golden Dream Flying Ear „Lex“ se pyšní zkouškami z pasení : ZVOP, HWT, IHT 1 – 3 TS, je 2x vicemistr MČR v pasení, 2x 3. místo na MČR v pasení, 4x CACT, CACIT, CZ work Ch. Ruby i Lex se mohou pochlubit potomky, kteří se pasení věnují , jsou velmi nadějní a úspěšní.

Rodokmen plánovaného vrhu

 

Matka : Berit In – Sitú ( nar. 26.10. 2013 )

……..je trikolorní fena po výstavně a pracovně úspěšných rodičích. Její otec, import z Norska Alertness Dexterity “ Rigo “ dosáhl na výstavách ocenění : Národní vítěz, 2x CAC, Res. CAC, V2 a úspěšně složil zkoušku vloh pro pasení ZVOP. Matka lucemburský import – CZ JCh.,SK JCh., PL JCh. Flying Heartbreakers Famous Rose “ Rozárka “ se mimo jiné pyšní výstavními tituly : 3x BOB, 3. BIS, 9x CAJC, 5x CAC, 3x Res. CAC, 3x Res. CACIB, splněnými zkouškami : ZOP, ZZO, OB-Z, OB-1, ZPU 1 a zkouškou vloh pro pasení ZVOP.

Berit je temperamentní, elegantní fena vyššího rámce. Má výbornou hlavu s výborně nasazenýma ušima, harmonickou stavbu těla, prostorný hrudník, korektní postoj předních i zadních končetin s dobrým zaúhlením. Její hřbet je pevný a rovný, ocas je výborně nasazen. Má vydatný – prostorný pohyb a sytý pigment. Je to typ rodinného psa, přátelského ke svému okolí.

Zdraví :

 • CEA DNA NON- carrier ( by parentage )
 • MDR 1 -/-
 • DM N/N ( Laboklin )
 • plnochrupá

Výstavy : 3x V1 CAC, Res. CACIB, V3

Její majitelka o ní říká : Berit In-Sitú je fenka vyššího tělesného rámce s krásným tricolor zbarvením. Je velice chytrá a učenlivá; má vyrovnanou a veselou povahou. Je přátelská a bezproblémová. Je klidná a absolutně nekonfliktní jak vůči cizím psům, tak vůči lidem. Na druhou stranu je velice zvědavá, takže svůj dlouhý nos strká opravdu všude, byť s velkou mírou opatrnosti Má ráda děti, ráda sportuje a hlavně aportuje. Berit dokáže vycítit přesně atmosféru a dle tohoto se zachovat – je-li potřeba aby klidně pózovala na výstavách, pak si ničeho nevšímá a poslušně stojí, je-li naopak atmosféra uvolněná, dožaduje se her a aktivity. Jste-li unavení, ráda si s Vámi jen tak lehne a nic nedělá Je to prostě psí přítel s velkým P.

 

otec : angus gustík zlatíčko ( NAR. 21.06. 2012 )

IntCh, CZ Ch, CZ JCh, SK JCh Angus Gustík Zlatíčko „Gusťa“ je potomkem pracovně a sportovně vedených rodičů. Z Finska importovaného zlatého psa CZ Ch Calibra´s Gou West (více zde…) a výjimečně všestranné trikolorní feny RO Ch, CZ JCh Barbucha Flying Ear (více zde…). Gusty je příjemně temperamentní, dobře stavěný pes správného formátu, silné kostry, korektního postoje s hlubokým hrudníkem, vynikající krční a horní linií s pevným hřbetem. Jeho předností jsou přirozeně klopené uši, správně nasazené na výborně modelované hlavě s typickým, samčím výrazem. Dále se tento jedinec může pyšnit dokonale sytým pigmentem. Pohyb má prostorný, pružný a dynamický. Má pěknou, silnou vlohu pro pasení a neuvěřitelnou chuť do jakékoliv práce a činnosti.

Zdraví :

 • eyes clear (as puppy)
 • CEA DNA NON-Carrier (by parentage)
 • MDR 1 -/- (Genomia)
 • PRA (Rcd 2) DNA NON-Carrier (Genomia)
 • DM N/N ( Laboklin )
 • plnochrupý

Zkoušky : ZZO, ZOP, ZVOP (herding instinct test)

Výstavy : IntCh., CZ Ch, CZ JCh, SK JCh, VN2, V2, V3, 8x V1 CAJC, 3x BOJ, 5x V1 CAC, V1 CWC, V2 res. CAC, 2x BOS, 6x CACIB, 2x BOB, 3. BIG, 5. BIG, CRUFTs nomination 2014.

Majitelka o něm říká : Angus Gustík Zlatíčko je pes vyššího tělesného rámce s krásným zlatým zbarvením. Má velice klidnou, veselou a vyrovnanou povahu. Je přátelský ke psům, lidem, dětem i ostatním zvířatům, například k morčatům. Je učenlivý, zvědavý, rád si hraje a nebojí se na sebe upozornit. Pro něco dobrého na zub byl udělal téměř cokoliv. Baví ho všechny psí sporty, na které si vzpomenete, tedy agility, coursing, obrany, poslušnost, pasení oveček. Na výstavách je klidný.

TENTO VRH BUDE ODCHOVÁVÁN V KOLÍNĚ. VEŠKERÉ DALŠÍ, PODROBNĚJŠÍ INFORMACE ZÍSKÁTE U MAJITELKY FENY VERONIKY DVOŘÁKOVÉ tel: 728 557 947, email: veronika.dv@seznam.cz