máme štěňátka kolie krátkosrsté !
26. června 2018 se narodil 1 trikolorní pejsek + 4 zlatých a 3 trikolorní fenky !

 Do nových domovů by měla být Zlatíčka CARAMBA, CALAMITY JANE, CASSIOPEIA, CIRCA, CARCOOLKA, COCO, CIKORKA  a CASSANOVA připravena odcházet koncem letních prázdnin. 

momentálně jsou všechna zlatíčka zadaná !!! 

Co si od budoucích „Céčkařů“ slibujeme ? Pro koho budou nosatá štěňata z tohoto vrhu vhodná ?

 • budou pro Vás, kteří máte zájem o standardní, elegantní kolie…..
 • toto spojení má zajímavý, nepříbuzný rodokmen !
 • pro zájemce, kteří chtějí parťáky pro život , na výlety a sport…
 • pro rodiny, které hledají vhodného, rodinného přítele…
 • pro ty, kteří očekávají od kraťandy živý, ale přesto příjemný temperament…
 • hledáte universálního psího sportovce ?
 • pro sportovně založené pejskaře, kteří plně využijí očekávanou chuť a ochotu k spolupráci…
 • největší devizou tohoto spojení je předpokládaná pěkná a silná vloha pro pasení. Zájemci, kteří se chcete sportovnímu pasení věnovat – máte jedinečnou příležitost ! 

Rodokmen  vrhu

 

Matka : Berit In – Sitú ( nar. 26.10. 2013 )

……..je trikolorní fena po výstavně a pracovně úspěšných rodičích. Její otec, import z Norska Alertness Dexterity “ Rigo “ dosáhl na výstavách ocenění : Národní vítěz, 2x CAC, Res. CAC, V2 a úspěšně složil zkoušku vloh pro pasení ZVOP. Matka lucemburský import – CZ JCh.,SK JCh., PL JCh. Flying Heartbreakers Famous Rose “ Rozárka “ se mimo jiné pyšní výstavními tituly : 3x BOB, 3. BIS, 9x CAJC, 5x CAC, 3x Res. CAC, 3x Res. CACIB, splněnými zkouškami : ZOP, ZZO, OB-Z, OB-1, ZPU 1 a zkouškou vloh pro pasení ZVOP.

Berit je temperamentní, elegantní fena vyššího rámce. Má výbornou hlavu s výborně nasazenýma ušima, harmonickou stavbu těla, prostorný hrudník, korektní postoj předních i zadních končetin s dobrým zaúhlením. Její hřbet je pevný a rovný, ocas je výborně nasazen. Má vydatný – prostorný pohyb a sytý pigment. Je to typ rodinného psa, přátelského ke svému okolí.

Zdraví :

 • CEA DNA NON- carrier ( by parentage )
 • MDR 1 -/-
 • DM N/N ( Laboklin )
 • plnochrupá

Výstavy : 3x V1 CAC, Res. CACIB, V3

Její majitelka o ní říká : Berit In-Sitú je fenka vyššího tělesného rámce s krásným tricolor zbarvením. Je velice chytrá a učenlivá; má vyrovnanou a veselou povahou. Je přátelská a bezproblémová. Je klidná a absolutně nekonfliktní jak vůči cizím psům, tak vůči lidem. Na druhou stranu je velice zvědavá, takže svůj dlouhý nos strká opravdu všude, byť s velkou mírou opatrnosti Má ráda děti, ráda sportuje a hlavně aportuje. Berit dokáže vycítit přesně atmosféru a dle tohoto se zachovat – je-li potřeba aby klidně pózovala na výstavách, pak si ničeho nevšímá a poslušně stojí, je-li naopak atmosféra uvolněná, dožaduje se her a aktivity. Jste-li unavení, ráda si s Vámi jen tak lehne a nic nedělá Je to prostě psí přítel s velkým P.

 

otec : Fajn Aylax Leneli ( NAR. 22.05. 2012 )

……. je zlatý pes ze spojení výstavně a pracovně úspěšných rodin. V otci Artemus Bohemia Elenor se mísí krev německo – francouzsko – lucemburských předků, kteří na výstavách dosahovali vynikajících výsledků. Rodina matky Ayla Ayla Leneli se může pyšnit pracovními a sportovními výsledky. Samotná Ayla má několik záchranářských zkoušek a vlohu pro pasení – ZTV 1, ZZP 1, RH – E, ZZZ, ZVOP ( zkouška vloh pro pasení ) . Fajnyho babička Bayla Bayla Nirreterrit byla všestranným sportovním psem – ZZO, ZM, ZVV 1, ZOP, ZPU 1, LA 1- 2, Fpr 1 – 3, ZVOP ( zkouška vloh pro pasení ).

Fajn je temperamentní zlatý pes s luxusním, sytým pigmentem. Má velmi dobrou samčí hlavu s výborně nasazenými, přirozeně klopenými uchy. Jeho hrudník je prostorný, hřbet a postoj zadních i předních končetin je korektní s výborným úhlením. Ocas správně nesený. Fajny má vynikající prostorný pohyb s pružnou mechanikou. Je sportovně a pracovně veden. Má pěknou, silnou vlohu pro pasení.

Zdraví :

 • CEA/PRA/Kat free (as puppy)
 • CEA DNA NON-Carrier
 • MDR 1 +/-
 • HD A/A
 • ED 0/0
 • plnochrupý

Zkoušky : ZZZ,  ZVOP (herding instinct test)

Výstavy : CAC, Res. CAC

Majitelka o něm říká : Fajn je pes středního tělesného rámce, výborně zaúhlený, má krásně modelovanou hlavou s přirozeně klopenýma ušima a typicky sladkým výrazem. Fanoušek je pes vyrovnané, veselé a otevřené povahy. Je to takové naše věčné štěně, bezelstný, vždy usměvavý a dobře naložený. Je to nadšený aportér, plavec, pasáček ovcí, nebojácný bodyguard, parťák do města i na vandry a do každého počasí. Dělá mi neúnavný tažný biopohon při scooteringu (koloběžka) i skijorgingu (běžky). Je výraznějšího temperamentu, ale nemá problém celý den prospat a je snadno zvládnutelný, skromný, poslušný a krásně mazlivý. Při výcviku si cením nejvíce jeho snadné motivovatelnosti, soustředění a dokonale „splachovací“ povahy. Kvůli své přímé povaze a jisté zbrklosti občas působí trochu prostoduše, ale hloupý rozhodně není, jen si nedovede s ničím dělat dlouho starosti.

TENTO VRH BUDE ODCHOVÁVÁN V KOLÍNĚ. VEŠKERÉ DALŠÍ, PODROBNĚJŠÍ INFORMACE ZÍSKÁTE U MAJITELKY FENY VERONIKY DVOŘÁKOVÉ tel: 728 557 947, email: veronika.dv@seznam.cz